Datum konání: 27. 7. 2024

Místo konání: rybník Pařezáč v Plačkově u Humpolce (registrace, depo, start i cíl jsou situovány na pláži u kiosku)

Prezence: na pláži rybníku Pařezáč 13:00 - 14:00

START závodu: 14:30


plavání 300 m - kolo 29 km - běh 6 km


Kategorie:

Ženy 18 - 39 let

Ženy 40+

Muži 18 - 39 let

Muži 40 - 49 let

Muži 50+


Startovné: 350 Kč (platba převodem), 450 Kč (platba hotově při prezenci závodu)


Vložený závod smíšených štafet:

Startovné: 600 Kč (platba pouze převodem)


Se svými dotazy a připomínkami se na nás obracejte na mail: ironieman@seznam.czPlavecká část - 300 m

Plavecká část probíhá v Plačkovském rybníku (Pařezáč). Místní závodníci, kteří rybník nepochybně znají z dětských let, si pro tentokrát odpustí lízání zmrzliny, pití piva, dovádění ve vodě a podobné kratochvíle a pokusí se v co nejkratším čase absolvovat první plaveckou část závodu. Pro zdolání plaveckého úseku může být zvolen libovolný i dosud neobjevený a nepojmenovaný plavecký styl. Nejsou však povolena žádná nadnášedla, nafukovací rukávky, kruhy, vesty ani ploutve apod. Start plavecké části je na pláži u kiosku. Závodníci přeplavou rybník na druhý břeh, kde vystoupí z vody, oběhnou vytyčený bod a plavou zase zpět k pláži.
Neopren není povolen.


Cyklistická část - 29 km

Start cyklistického úseku je na pláži v Plačkově. Dále se pokračuje po ose Stonetown, Kamenice, Dubí, Zdislavice, Boňkov, Koječín, Dobrohostov, Skorkovský rybník, Slavníč, Kamenice, Plačkov. Trasa bude značena šipkami na silnici, v terénu pak „mlíkem“


Běžecká část - 6 km

Pro všechny závodníky, kteří se dostanou až k této poslední disciplíně a budou mít dostatek sil, je připraven běžecký epilog závodu, který startuje opět na pláži rybníka Pařezáč a plynule navazuje na cyklistickou část závodu. Běžecká část prvních cca 1,5 km kopíruje cyklistickou část. V lese za Plačkovem u dálnice se však zahne vpravo a běží se po asfaltové cestě rovnoběžně s dálnicí. Po cca 300 m se opět zatočí vpravo do lesa a pokračuje se po vyznačené trase kolem vysílače až na Vilémov. V obci Vilémov, před kašnou, se zahne opět vpravo a pokračuje se zpět do Plačkova k rybníku Pařezáč až do vysněného cíle.